Mindfulness Koçluk Programı 

Başlangıç tarihi 26 Ekim 2023. 

David Cornwell ve Banu Çeçen ile Canlı Online

Bu programla isterseniz online isterseniz yüzyüze çalışabileceğiniz, dünyanın her yerinde geçerli yeni bir meslek edinebilirsiniz.

Bu program Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coaching Federation) Akredite Sertifikalıdır.

Bu sertifikayla dünyanın her yerinde Mindfulness Koçluğu yapabilirsiniz.

Deneyimi temel alan bir programdır. Mindfulness'ı öncelikle sizin deneyimlemeniz ve düzenli bir pratiğinizin olması sağlanır.

Mindfulness'ı ICF Temel Koçluk Yetkinleri'nin kalbine yerleştirdiğimiz bu programda; bir koçluk seansını başından sonuna kadar yönetmeyi öğrenir, staj seanslarıyla da pratik edip deneyim kazanırsınız.

Hem kendi kişisel dönüşümünüz için hem de profesyonel bir meslek edinmek isteyenler için uygun bir programdır.

David Cornwell için Türkçe çeviri vardır. 

Program canlı online dersler ve staj döneminden oluşur. Dersler Zoom’dan yapılır. Canlı olarak katılmak zorunludur, sonradan izleyerek katılım sağlanması ve tamamlanması mümkün olan bir eğitim değildir. Eğitim boyunca sağlık vb acil durumlar için önceden haber verilmek kaydıyla 1,5 gün (10 saat) devamsızlık yapılabilinir.

David Cornwell'in 20 yıllık meditasyon deneyimi, psikoterapist olarak çalışmasının ve dünyanın bir numaralı üniversitesi Oxford’da, Mindfulness Based Cognitive Therapy (MBCT) yüksek lisans programını tamamlamasının sağladığı birikim bu programı çok farklı bir konuma yerleştiriyor. Bize göre Mindfulness Koçu olma yolunda deneyim her şeyden önce geliyor. David Cornwell ile Mindfulness pratiklerini deneyimleyecek ve derinleşeceksiniz.

Birebir çalışmalar için Banu Çeçen (PCC) ile ICF Koçluk Programı, Mindfulness’ı merkezine yerleştirerek geliştirildi. Böylece Mindfulness Koçu olarak kişilere kendi iç seslerini duyma yollarında birebir destek verebilirsiniz.

Program Doğu felsefelerini ve pratiklerini tanıtmasının yanı sıra, bu içeriği en iyi üniversitelerde sunulan sinir sistemi ve psikolojiyle ilgili tekniklerle bütünleştiriyor. Deneyim ve bilgiyi buluşturduğumuz bu program sonunda stajı tamamlayan öğrenciler ICF sertifikasını almaya hak kazanıyor ve bu uluslararası geçerliliği olan sertifikayla dünyanın her yerinde Mindfulness Koçluk seansları verebiliyor.

Kendi zihnini ve psikolojisini tanımak isteyenlere, kendi kişisel dönüşümlerini başlatmak isteyenlere, aynı zamanda profesyonel bir meslek edinmek isteyenlere uygun bir programdır.

Daha detaylı bilgi için ana menüden ''Mindfulness Koçluğu Nedir'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Programda Neler Yapıyoruz?:

 • Bolca meditasyon yapıyoruz. Düzenli bir pratik oluşturuyoruz.
 • Neden meditasyon yaptığımızı ve Mindfulness'ı öğreniyoruz.
 • Mindfulness koçluk seansları alıyoruz. Kendimizi tanıyoruz. Sinir sistemimiz regüle olurken, kendi iç sesimizi duymaya başlıyoruz.
 • Mindfulness'ı koçluğun kalbine yerleştirmeyi öğreniyoruz. Danışana Mindfulness ile yaklaşma, alan tutma, hayatına Mindfulness'ı katabilme ve seans boyunca kendi merkezimizde kalabilme yetilerimizi geliştiriyoruz.
 • ICF Temel Koçluk Yetkinlikleri'ni, Alet Çantası'ndaki koçluk çalışmalarını öğreniyoruz ve derslerde demo seanslar yaparak pratik ediyoruz.
 • Tüm öğrendiklerimizi staj süresinde deneyimleyip baştan sona yönetebildiğimiz 40 tane Mindfulness koçluk seansı veriyoruz. Bu süreçte mentörlük alarak destekleniyoruz ve gelişiyoruz.
 • Tüm bunları birlikte bir topluluk oluşturarak yapıyoruz ve bir topluluk tarafından desteklenmenin tadını çıkarıyoruz.

 

Programın Formatı:

 • David Cornwell ile Mindfulness'ta Derinleşme: Online dersler, süpervizyonlar ve sabah inzivalarıyla
 • Online Meditasyon Dersleri: 1 sene boyunca haftaiçi her gün (50 derse katılım zorunludur. Haftalık program aylık olarak değişmektedir, şu anki programa https://www.breathingmind.com/canli-dersler bakabilirsiniz.)
 • Banu Çeçen ile Koçluk Programı: 8 tam gün
 • Koçluk Stajı: Alınması gereken 4 koçluk seansı, verilmesi gereken 40 koçluk seansı ve alınması gereken 4 bireysel mentörlük, 6 grup mentörlüğü seansı. (Koçluk ve mentörlük seansları program ücretine dahil değildir, ekstra ücretlidir. Detayları aşağıdaki Staj kısmında ve Ücret kısmında yer almaktadır)

 

Programın İçeriği:

 • David Cornwell ile Mindfulness'ta Derinleşme 

Pratiğinizi derinleştirmek ve Mindfulness deneyiminde köklenmek için planlanmıştır. David ile pratik ve teoriden oluşacaktır. Türkçe çeviri olacaktır. 

Pratikler: Mindfulness pratikleri

Teori dersleri içeriği: Zihin Bilimleri, Beden Merkezli Psikoterapi ve Güncel Bilimsel Araştırmalar kaynaklarından beslenerek Mindfulness’a dair seküler bir yaklaşımla anlatılacaktır.

 • Online Meditasyon Dersleri:

Eğitim başlangıcıyla birlikte 1 sene boyunca erişiminize açılacaktır. 50 derse katılım mezuniyet için zorunludur. Dersler haftaiçi, saatleri dönem dönem değişecek şekilde Zoom üzerinden yapılmaktadır. 1 senelik erişim program ücretine dahildir. 

 • Banu Çeçen ile Koçluk Programı: 

Mindfulness’ı koçluğun kalbine yerleştirerek ICF’in Temel Yetkinlikleri anlatılır. Programa katılanlar bir koçluk seansını başından sonuna kadar nasıl yapılandıracaklarını ve koçluk sürecini nasıl yönetebileceklerini teorik bilgiler ve pratiklerle öğrenirler. Danışanı dinlemeyi, onunla uyumlanmayı, ayna tutmayı, güçlü soru sormayı ve her seans danışanda farkındalık yaratmayı deneyimlerler. Ayrıca katılımcılar eğitimde sunulan Alet Çantasını da kullanmayı öğrenirler.

İçerik:

Koçluğa Giriş

Koçluk Yapısı

Koçluk İlişkisi Kurmak

Koçlukta Etkili İletişim

Öğrenme ve Sonuçlar

Koçluk Süreci ve Uygulamalar

Mindfulness Teknikleri ve Uygulamalar

Koçluk Stajı (Aşağıda detaylı anlatılmıştır.)

 • Koçluk Stajı:

Koçluk staj dönemi, eğitimde asistanlık yapan bir Breathing Mind Mindfulness Koçu tarafından süpervize edilecektir.

Size bir süpervizör atanacak ve Banu Çeçen tarafından yönlendirilip takip edilecektir.

Mezun olmak için aşağıdaki tüm bölümlerin tamamlanması gerekir. Mindfulness eğitimlerinde iyi uygulamalar rehberliğinde, programı tamamlamak için gereken ortalama süre 1 yıldır. Bu seanslar da online olarak yapılabilinir.

 • En az 4 adet bireysel koçluk seansı alma
 • En az 4 adet bireysel mentörlük seansı alma
 • En az 6 adet grup mentörlüğü seansı alma
 • 40 saat mindfulness koçluk seansı verme
 • İçgörü günlüğü – yalnızca kişisel kullanım için (Günlük meditasyon pratiğinizden önce veya sonra yazabilirsiniz. Kontrol edilmeyecektir.)

 

Tarihler: (2023-2024 ve TR saatiyle)

David ve Banu ile Oryantasyon 26 Ekim 20:00-21:30

David ile Sabah İnzivaları: 4 Kasım, 25 Kasım, 16 Aralık, 27 Ocak 7:00-10:00

David ile Süpervizyonlar: 9 Kasım, 23 Kasım, 21 Aralık, 1 Şubat 20:00-21:30

Mentörler ve Asistanlar Pratikler: 16 Kasım, 30 Kasım, 28 Aralık, 8 Şubat 20:00-21:30

Banu ile Koçluk Modülleri: 11 Kasım, 18 Kasım, 2 Aralık, 9 Aralık, 6 Ocak, 13 Ocak, 10 Şubat, 17 Şubat 10:30-18:00

David ve Banu ile Kapanış: 22 Şubat 20:00-21:30

*David’in ders kayıtlarını süpervizyonlar arasında kendi zamanınızda izlemeniz beklenecektir.

**Breathing Mind olası durumlarda belirtilen tarihlerde ve ders içeriklerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

 

 

 

Başvuru için [email protected] adresine mail atılmalıdır. Kayıt ve ödeme yapılmadan önce Eğitim Koordinatörü Mina Can ile telefonda kısa bir öngörüşme yapılacaktır.

Program kontenjanı kısıtlıdır. Kişiler başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. 

 

İletişim:

Kayıt ve sorularınız için lütfen mail atın;

Eğitim Koordinatörü: Mina Can

[email protected]