Kayıtlar kapanmış ve program başlamıştır.

 

Tamamı Online Mindfulness Koçluk Programı 

Online Mindfulness Koçluk Programı – David Cornwell ve Banu Çeçen ile

Bu program Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coaching Federation) Akredite Sertifikalıdır.

Program online dersler, online inziva ve staj döneminden oluşur. Online dersler Zoom uygulaması ile yapılacaktır. Canlı olarak katılmak zorunludur, sonradan izleyerek katılım mümkün değildir. Eğitim boyunca sağlık vb acil durumlar için önceden haber verilerek 2 kez devamsızlık yapılabilinir.

David Cornwell'in 20 yıllık meditasyon deneyimi, travma terapisti ve psikoterapist olarak çalışmasının ve dünyanın bir numaralı üniversitesi Oxford’da, Mindfulness Based Cognitive Therapy (MBCT) yüksek lisans programına devam etmesinin sağladığı birikim, bu programı çok farklı bir konuma yerleştiriyor. Bize göre Mindfulness Koçu olma yolunda deneyim her şeyden önce geliyor. David Cornwell ile Mindfulness pratiklerini deneyimleyeceksiniz.

Birebir çalışmalar için Banu Çeçen (PCC) ile ICF Koçluk Programı, Mindfulness’ı merkezine yerleştirerek geliştirildi. Böylece Mindfulness Koçu olarak kişilere kendi iç seslerini duyma yollarında birebir destek verebilirsiniz. Program Doğu felsefelerini ve pratiklerini tanıtmasının yanı sıra, bu içeriği en iyi üniversitelerde sunulan sinir sistemi ve psikolojiyle ilgili tekniklerle bütünleştiriyor. Deneyim ve bilgiyi buluşturduğumuz bu program sonunda stajı tamamlayan öğrenciler ICF sertifikasını almaya hak kazanıyor ve bu uluslararası geçerliliği olan sertifikayla dünyanın her yerinde Mindfulness Koçluk seansları verebiliyor.

Kendi zihnini ve psikolojisini tanımak isteyenlere, kendi kişisel dönüşümlerini başlatmak isteyenlere, aynı zamanda profesyonel bir meslek edinmek isteyenlere uygun bir programdır.

 

Programın Formatı:

 • David Cornwell ile Online İnziva: 2 Cuma akşamı ve 2 Cumartesi Pazar tüm gün
 • Online Meditasyon Dersleri: David Cornwell ile birlikte haftaiçleri
 • Banu Çeçen ile Koçluk Programı: 4 haftasonu, 8 oturum ile canlı yayında
 • Koçluk Stajı: Alınması gereken 4 koçluk seansı, verilmesi gereken 40 saatlik koçluk seansı ve alınması gereken 4 mentörlük seansı. (Koçluk ve mentörlük seansları program ücretine dahil değildir, ekstra ücretlidir. Detayları aşağıdaki Staj kısmında ve Ücret kısmında yer almaktadır)

 

Programın İçeriği:

 • David Cornwell ile Online İnziva:

Pratiğinizi derinleştirmek ve Mindfulness deneyiminde köklenmek için planlanmıştır. David ile pratik ve teoriden oluşacaktır. Türkçe çeviri olacaktır. 

Pratikler: Mindfulness pratikleri

Teori dersleri içeriği: Zihin Bilimleri, Beden Merkezli Psikoterapi ve Güncel Bilimsel Araştırmalar kaynaklarından beslenerek Mindfulness’a dair seküler bir yaklaşımla anlatılacaktır.

 • Online Meditasyon Dersleri:

Eğitim başlangıcıyla birlikte 1 sene boyunca katılımınıza açılacaktır. Haftaiçleri saatleri dönem dönem değişecek şekilde Zoom üzerinden yapılmaktadır. Haftalık program kayıt olan öğrencilere gönderilecektir. David ile İngilizce olarak yapılmaktadır. Çoğu derler sessizlik meditasyonu olarak geçer. Amaç bir topluluk ile aynı anda oturarak meditasyonu deneyimlemektir. Yönlendirmeli meditasyon seanslarında ise meditasyona aşina olacağınızdan İngilizce bilmemeniz sorun olmayacaktır. David arada Türkçe yönlendirmeler de yapmaktadır. Bu seanslara eğitim başladıktan sonra 1 yıl boyunca katılma hakkınız olacaktır. Ücreti program ücretine dahildir. 50 seansa katılım mezuniyet için zorunludur. Saatleri size hiç uymasa bile haftada bir katılsanız senede 52 tane edecektir. Katılamadığınız günlerde kendi pratiğinize devam etmeniz beklenir.

 • Banu Çeçen ile Koçluk Programı:

Mindfulness’ı koçluğun kalbine yerleştirerek ICF’in Temel Yetkinlikleri anlatılır. Programa katılanlar bir koçluk seansını başından sonuna kadar nasıl yapılandıracaklarını ve koçluk sürecini nasıl yönetebileceklerini teorik bilgiler ve pratiklerle öğrenirler. Danışanı dinlemeyi, onunla uyumlanmayı, ayna tutmayı, güçlü soru sormayı ve her seans danışanda farkındalık yaratmayı deneyimlerler. Ayrıca katılımcılar eğitimde sunulan Alet Çantasını da kullanmayı öğrenirler.

İçerik:

Koçluğa Giriş

Koçluk Yapısı

Koçluk İlişkisi Kurmak

Koçlukta Etkili İletişim

Öğrenme ve Sonuçlar

Koçluk Süreci ve Uygulamalar

Mindfulness Teknikleri ve Uygulamalar

Koçluk Stajı (Aşağıda detaylı anlatılmıştır.)

 • Koçluk Stajı:

Koçluk staj dönemi, eğitimde asistanlık yapan bir Breathing Mind Mindfulness Koçu tarafından süpervize edilecektir.

Size bir süpervizör atanacak ve Banu Çeçen tarafından yönlendirilip takip edilecektir.

Mezun olmak için aşağıdaki tüm bölümlerin tamamlanması gerekir. Mindfulness eğitimlerinde iyi uygulamalar rehberliğinde, programı tamamlamak için gereken ortalama süre 1 yıldır. Bu seanslar online olarak yapılabilinir.

 • BM koçlarıyla en az 4 adet koçluk seansı
 • Banu Çeçen ile en az 4 adet mentörlük seansı
 • 40 saat mindfulness koçluk seans staj süresi
 • İçgörü günlüğü – yalnızca kişisel kullanım için (David Cornwell ile online meditasyon seansları için. Kontrol edilmeyecektir.)

 

Tarihler: (2021 ve TR saatiyle)

David Cornwell ile Online İnziva:

16 Nisan 19.00-21.00

17 ve 18 Nisan 11.00-18.00 (öğlen 1 saat ara verilecektir.)

23 Nisan 19.00-21.00

24 ve 25 Nisan 11.00-18.00 (öğlen 1 saat ara verilecektir.)

Banu Çeçen ile Koçluk: 

1-2 Mayıs, 22-23 Mayıs, 29-30 Mayıs ve 12-13 Haziran 10.30.-18.00 (öğlen 1 buçuk saat ara verilecektir.)

 

Ücret: 6.900 TL (Online olarak kredi kartıyla ödenir. Tek veya 3 taksitle ödeme seçeceği bulunur. 3 taksitle ödemede toplam 7.200 TL olmaktadır, aylık taksitler 2.400 TL'dir.)

Seans ücretleri program ücretine dahil değildir. Alındığı zaman ödeme yapılır.

Koçluk seans ücreti: 200 TL (En az 4 tane alınmalıdır.)

Mentörlük seans ücreti: 275 TL (En az 4 tane alınmalıdır.)

 

Başvuru için [email protected] adresine mail atılmalıdır. Kayıt ve ödeme yapılmadan önce eğitim koordinatörü ile telefonda kısa bir öngörüşme yapılacaktır.

Program kontenjanı kısıtlıdır. Kişiler başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. 

 

İletişim:

Kayıt ve sorularınız için lütfen mail atın;

Eğitim Koordinatörü: Mina Can

[email protected]